Superleague

  • Elverys Sports Super League—Round 6

    Claremorris

    3  v  2

    Westport Utd

    Manulla

    2  v  3

    Straide & Foxford Utd

    Ballyglass

    1  v  1

    Iorras Aontaithe

     

    Castlecourt Hotel Premier League—Round 6

    Bangor Hibs

    3  v  1

    Fahy Rovers

    Achill Rovers

    1  v  2

    Glenhest Rovers

     

    League One—Round 5

    Crossmolina

    1  v  2

    Partry Athletic

    Castlebar Celtic ‘B’

    1  v  6

    Ballina Town ‘B’

     

    McDonnell Cup—Round 1

    Hollister

    Won 5-4 on penalties

    3  v  3

    Newport Burrishoole

     

  • Elverys Sports Super League—Round 12

    Straide & Foxford Utd

    3  v  3

    Claremorris

    Iorras Aontaithe

    0  v  8

    Castlebar Celtic

    Ballyglass

    0  v  5

    Ballina Town

     

    Castlecourt Hotel Premier League—Round 12

    Conn Rangers

    6  v  0

    Bangor Hibs

    Glenhest Rovers

    1  v  2

    Ballyhaunis Town

    Swinford

    2  v  3

    Snugboro Utd

    Achill Rovers

    3  v  0

    Westport Utd ‘B’

     

    Connacht Gold Premier Cup Quarter Final  

    Castlebar Celtic ‘B’

    6  v  0

    Kilmore

     

  • Elverys Sports Super League—Round 5

    Westport Utd

    5  v  0

    Ballyhaunis Town

    Ballyglass

    10  v  0

    Straide & Foxford Utd

    Claremorris

    2  v  2

    Ballyheane

    Ballina Town

    8  v  0

    Snugboro Utd

     

    Tuohy Cup—Round 1

    Swinford

    1  v  1

    Fahy Rovers

    Won 4-3 on penalties

     

    Killeen Sports Grounds League One—Round 1

    Crossmolina

    4  v  1

    Ballyglass ‘B’

  • Tuohy Cup—Final

     

    Snugboro Utd

    2  v  1

    aet

    Swinford

     

    Elverys Sports Super League—Round 13

     

    Claremorris

    3  v  1

    Ballyglass

    Ballina Town

    9  v  0

    Iorras Aontaithe

     

    League One—Round 11

     

    Mulranny Utd

    0  v  3

    Manulla ‘B’

    Castlebar Celtic ‘B’

    0  v  1

    Partry Athletic

     

  • Elverys Sports Super League—Round 16

    Straide & Foxford Utd

    2  v  4

    Ballina Town

    Ballyheane

    1  v  1

    Ballyglass

    Kiltimagh Knock Utd

    3  v  1

    Iorras Aontaithe

     

    Castlecourt Hotel Premier League—Round 16

    Snugboro Utd

    1  v  2

    Bangor Hibs

    Conn Rangers

    5  v  1

    Westport Utd ‘B’

     

    Killeen Sports Ground League Two—Round 15

    Hollister

    2  v  1

    Ballina Utd

    Newport Burrishoole

    2  v  4

    Claremorris ‘B’

    (Hollister are champions and are promoted alongside Claremorris B)

  • Elverys Sports Superleague
    Round 8 
    Ballyheane 3-2 Snugboro Utd
    Straide & Foxford Utd 2-3 Ballina Town 
    Ballyglass 2-1 Claremorris 

    Castlecourt Hotel Premier League
    Round 8 
    Bangor Hibs 1-9 Conn Rangers 
    Fahy Rovers 0-3 Glenhest Rovers
    Iorras Aontaithe 3-0 Achill Rovers

    Calor Gas League Two 
    Round 6
    Moy Villa 2-0 Ballina Utd

  • Elverys Sports Super League—Round 11

    Ballyhaunis Town

    0  v  1

    Straide & Foxford Utd

    Ballyheane

    1  v  3

    Westport Utd

     

    Castlecourt Hotel Premier League—Round 11

     

    Kiltimagh Knock Utd

    6  v  2

    Manulla ‘B’

    Fahy Rovers

    2  v  3

    Ballina Town ‘B’


    Killeen Sports Grounds League One—Round 9

    Claremorris ‘B’

    7  v  1

    Ballyglass ‘B’

    Crossmolina

    2  v  5

    Castlebar Celtic ‘B’

    Partry Athletic

    2  v  3

    Killala

     

    McDonnell Cup—Semi-Final

     

    Snugboro Utd ‘B’

    1  v  6

    Moy Villa

    Newport/Mulranny Wanderers

    1  v  0

    Kilmore

  • Elverys Sports Super League—Round 17

    Ballyglass

    4  v  0

    Straide & Foxford Utd

    Ballina Town

    3  v  2

    Westport Utd

    Castlebar Celtic

    5  v  2

    Manulla

     

  • Elverys Sports Super League—Round 4

    Snugboro Utd

    1  v  2

    Castlebar Celtic

     

    Castlecourt Hotel Premier League—Round 3

     

    Manulla ‘B’

    2  v  1

    Kiltimagh Knock Utd