Midwest Radio

Draws made for Mayo League Divisional Cup Competitions

Westaro Cup

NOS FOR DRAW

TEAMS

1

Achill Rovers

2

Ballina Town

3

Ballyglass

4

Ballyheane

5

Castlebar Celtic

6

Claremorris

7

Glenhest Rovers

8

Manulla

9

Straide & Foxford Utd

10

Westport Utd

 

Round 1----------5 matches (Sat 29th/Sun 30th April)

Round 2----------1 match (Sat 27th/Sun 28th May)

Semi-finals----------(Sat 24th/Sun 25th June)

Final---------(Sat 22nd/Sun 23rd July)

 

ROUND 1

 

A

Claremorris

v

Westport Utd

B

Glenhest Rovers

v

Ballyglass

C

Castlebar Celtic

v

Ballina Town

D

Straide & Foxford Utd

v

Manulla

E

Achill Rovers

v

Ballyheane

 

Divisional Cups 2017

Tuohy Cup

Stephen McDonnell, Building Contractors

Agent for Roof Tiles,  087-6406220

 

NOS FOR DRAW

TEAMS

1

Ballyhaunis Town

2

Bangor Hibs

3

Conn Rangers

4

Crossmolina

5

Fahy Rovers

6

Iorras Aonthaithe

7

Killala

8

Kiltimagh/Knock Utd

9

Swinford

10

Westport Utd B

 

 

Round 1----------5 matches (Sat 29th/Sun 30th April)

Round 2----------1 match (Sat 27th/Sun 28th May)

Semi-finals---------(Sat 24th/Sun 25th June)

Final----------(Sat 15th/Sun 16th July)

 

ROUND 1

 

A

Ballyhaunis Town

v

Conn Rangers

B

Iorras Aontaithe

v

Kiltimagh Knock Utd

C

Fahy Rovers

v

Killala

D

Bangor Hibs

v

Crossmolina

E

Swinford

v

Westport Utd. ‘B’


 

 

Divisional Cups 2017

 

Tonra Cup

Solar 21

 

NOS FOR DRAW

TEAMS

1

Ballina Town B

2

Ballyglass B

3

Ballyvary Blue Bombers

4

Conn Rangers B

5

Manulla B

6

Mulranny Utd

7

Partry Ath

8

Snugboro Utd

 

 

Round 1----------4 matches (Sat 29th/Sun 30th April)

Semi-finals----------(Sat 24th/Sun 25th June)

Final---------(Sat 22nd/Sun 23rd July)

 

ROUND 1

 

A

Snugboro Utd

v

Ballyglass ‘B’

B

Ballyvary Blue Bombers

v

Conn Rangers ‘B’

C

Ballina Town ‘B’

v

Manulla ‘B’

D

Mulranny Utd

v

Partry Athletic

 

 

 

Divisional Cups 2017

McDonnell Cup

Sponsored by McHale Agri

NOS FOR DRAW

TEAMS

1

 Castlebar Celtic B

2

Hollister

3

Kilmore

4

Kiltimagh/Knock Utd B

5

Newport Town

 

 

Round 1---------1 match, 3 byes (Sat 29th/Sun 30th April)

Semi-finals---------(Sat 24th/Sun 25th June)

Final----------(Sat 15th/Sun 16th July)

 

 

ROUND 1

Kiltimagh Knock Utd ‘B’

v

Kilmore

 

Under 19 Cup

                                                                            

 

NOS FOR DRAW

TEAMS

1

Achill Rovers

2

Ballina Town

3

Claremorris

4

Killala

5

Kiltimagh Knock Utd

6

Manulla

7

Swinford

 

 

Round 1---------3 matches, 1 bye (Thurs 10th August)

Semi-finals----------(Thurs 17th August)

Final---------(Thurs 31st August)

 

 

ROUND 1

 

A

Ballina Town

v

Killala

B

Claremorris

v

Manulla

C

Kiltimagh Knock Utd

v

Achill Rovers

Social

Midwest Radio 96.1fm | Clare St, Ballyhaunis, Co. Mayo, Ireland Tel: +00353 (0) 818 300055 | Fax: +00353 (0) 9496 30285 | Email: studio@midwestradio.ie