Senior Leagues

  • Mayo Snr League Division 4

    Fri, 13 Jul,

    (Round: Round 8), Charlestown Sarsfields 2-9 Castlebar Mitchels Football 1-19

    Sun, 15 Jul,

    (Round: Round 8), Kilcommon 8-13 Davitts 0-5

    Sun, 15 Jul,

    (Round: Round 8), Ballintubber 1-5 Swinford 1-13

    Sun, 15 Jul,

    (Round: Round 8), Westport St Patrick's 1-18 Killala 2-7

    Sun, 15 Jul,

    (Round: Round 8), Kilmovee Shamrocks 0-10 Knockmore 1-13

    Sun, 15 Jul,

    (Round: Round 8), Ballina Stephenites 1-15 Tuar Mhic Eadaigh 0-14

    Mayo Snr League Division 5

    Sat, 14 Jul,

    (Round: Round 8), Ardnaree Sarsfields 3-11 Eastern Gaels 1-13

    Sun, 15 Jul,

    (Round: Round 8), Belmullet W/O Garrymore  -

    Sun, 15 Jul,

    (Round: Round 8), Ballaghaderreen  -  Kiltimagh W/O

    Sun, 15 Jul,

    (Round: Round 8), Aghamore 2-10 Hollymount-Carramore 5-9

    Sun, 15 Jul,

    (Round: Round 8), Claremorris 2-12 Kilfian 2-8

    Mayo Snr League Division 6A

    Sun, 15 Jul,

    (Round: Round 7), Kiltane 2-14 Moygownagh 1-10

    Mayo Snr League Division 6B

    Fri, 13 Jul,

    (Round: Round 6), Westport St Patrick's 2-10 Balla 0-16

    Sun, 15 Jul,

    (Round: Round 7), Bohola Moy Davitts W/O Kilmeena  -

    Sun, 15 Jul,

    (Round: Round 7), Louisburgh W/O Islandeady  -

    Sun, 15 Jul,

    (Round: Round 7), Mayo Gaels  -  Westport St Patrick's W/O

    Sun, 15 Jul,

    (Round: Round 7), Balla 1-3 Burrishoole 6-10

     

    M Walsh Senior 2018 Knockout

    Fri, 13 Jul,

    (Round: Semi Final), Ballaghaderreen 2-9 Garrymore 2-14

    Fri, 13 Jul,

    (Round: Q/F), Aghamore 0-12 Knockmore 3-10

    Sun, 15 Jul,

    (Round: Semi Final), Charlestown Sarsfields 0-11 Knockmore 0-10

    M Walsh Intermediate Group 1

    Sat, 14 Jul,

    (Round: Round 4), Achill 1-3 Burrishoole 1-9

    Sun, 15 Jul,

    (Round: Round 5), Kiltimagh W/O Ballinrobe  -

     

    M Walsh Intermediate Group 2

    Fri, 13 Jul,

    (Round: Round 5), Balla W/O Ardnaree Sarsfields  -

    Sun, 15 Jul,

    (Round: Round 5), Louisburgh W/O Mayo Gaels  -

     

    M Walsh Intermediate Group 3

    Sat, 14 Jul,

    (Round: Round 5), Ballycastle  -  Bonniconlon W/O


    M Walsh Intermediate Group 4

    Sun, 15 Jul,

    (Round: Round 5), Shrule/Glencorrib 0-14 Ardagh 2-8


    Homeland Under 14 D Championship Finals 2018

    Sun, 15 Jul,

    (Round: Semi Final 2), Kiltimagh 4-15 Kilcommon 1-3

     

  • Mayo GAA SHC Finals 2018

    Castlebar Mitchels Hurling

    1-15

    v

    1-12

    Westport GAA

    Mayo Snr League Division 1

    Breaffy

    4-13

    v

    0-6

    Aghamore

    Charlestown Sarsfields

    1-9

    v

    1-11

    Ballina Stephenites

    Crossmolina Deel Rovers

    -

    v

    -

    Ballintubber

    Hollymount-Carramore

    3-8

    v

    2-16

    Castlebar Mitchels

    Kiltimagh

    1-10

    v

    1-10

    Garrymore

    Knockmore

    1-15

    v

    2-7

    Claremorris

    Mayo Snr League Division 2

    Ballinrobe

    3-7

    v

    2-9

    Ardnaree

    Boholla Moy Davitts

    1-10

    v

    1-14

    Islandeady

    Kilmaine

    3-9

    v

    4-14

    Ballaghaderreen

    Shrule/Glencorrib

    1-7

    v

    1-13

    Béal an Mhuirthead

    Westport GAA

    5-16

    v

    1-5

    Kiltane

    Division 3
    Burrishoole 1-19 Ardagh 0-07
    Lahardane 3-19 Ballycastle 2-04 
    Bonniconlon 1-13 Mayo Gaels 1-10 
    Louisburgh 1-14 The Neale 0-12 

    U21 Hurling Final 
    Tooreen 2-15 Ballyhaunis/Caiseal Gaels 0-14

    Mayo U14 A Hurling Final
    Westport 2-10 Tooreen 1-06 

  • Mayo Junior A Championship 
    Group 1
    Kilmeena 4-20 Ballycroy 1-09 

    Group 4
    Kilmaine 2-22 Tourmakeady 0-07 

    Junior B Championship 
    Group 1
    Kilfian 5-13 Lacken 1-03 

    Mayo Senior Football League
    Division 1
    Kiltimagh 2-19 Ballaghaderreen 2-11 
    Aghamore 1-10 Ballintubber 0-10 
    Knockmore 2-17 Hollymount-Carramore 0-15 
    Garrymore 1-13 Westport 1-11 
    Claremorris 1-12 Breaffy 1-12 
    Castlebar Mitchels 5-17 Ballina Stephenities 1-10 

    Division 2
    Crossmolina 0-13 Bohola Moy Davitts 1-06 
    Kiltane 1-15 Ballinrobe 2-06 
    Balla 0-15 Islandeady 2-07 
    Louisburgh 0-11 Burrishoole 0-09 
    Ardnaree 0-18 Belmullet 1-10 

    Division 3
    The Neale 2-10 Lahardane 1-09 
    Mayo Gaels 1-15 Parke/Keelogues/Crimlin 2-11 
    Shrule/Glencorrib 1-11 Davitts 1-11
    Bonniconlon 3-10 Swinford 1-09 

     

     

     

     

     

  • Mayo Snr League Division 1

    Ballina Stephenites 0-10 v 1-13 Breaffy
    Ballintubber 1-16 v 0-13 Charlestown Sarsfields
    Castlebar Mitchels 1-19 v 2-10 Crossmolina Deel Rovers
    Claremorris 1-16 v 7-12 Hollymount-Carramore
    Garrymore 0-15 v 2-15 Knockmore
    Kiltimagh 2-9 v 3-10 Aghamore
    Mayo Snr League Division 2
    Ballaghaderreen 0-15 v 0-15 Davitts
    Béal an Mhuirthead - v - Kilmaine
    Islandeady - v - Shrule/Glencorrib
    Kiltane - v - Boholla Moy Davitts
    Westport GAA - v - Ardnaree
    Mayo Snr League Division 3
    Ballyhaunis 1-14 v 3-20 Kilmeena
    Bonniconlon 1-11 v 2-16 Lahardane
  • Mayo Junior A Championship - Group 1

    Sun, 19 May,

    (Round: Round 2), Kilmovee Shamrocks 1-14 Ballycroy 1-11

    Mayo Junior A Championship - Group 3

    Sun, 19 May,

    (Round: Round 2), Ballycastle 5-14 Charlestown Sarsfields 1-6

    Mayo Junior B Championship -  Group 1

    Sun, 19 May,

    (Round: Round 2), Lacken 1-4 Eastern Gaels 4-17

    Mayo Junior B Championship - Group 2

    Sun, 19 May,

    (Round: Round 2), Hollymount-Carramore 2-7 Davitts 0-9

    Mayo Junior B Championship - Group 3

    Sun, 19 May,

    (Round: Round 2), Aghamore  -  Moygownagh W/O

    Mayo Adult League 2019 Division 1

    Sun, 19 May,

    (Round: Round 6), Ballintubber 0-11 Claremorris 1-11

    Sun, 19 May,

    (Round: Round 6), Knockmore 1-12 Castlebar Mitchels Football 0-14

    Sun, 19 May,

    (Round: Round 6), Ballina Stephenites 0-13 Kiltimagh 0-13

    Sun, 19 May,

    (Round: Round 6), Westport St Patrick's 0-12 Ballaghaderreen 0-10

    Mayo Adult League 2019 Division 2

    Sun, 19 May,

    (Round: Round 6), Bohola Moy Davitts 1-11 Louisburgh 0-10

    Sun, 19 May,

    (Round: Round 6), Balla 2-14 Crossmolina Deel Rovers 1-10

    Sun, 19 May,

    (Round: Round 6), Ardnaree Sarsfields 1-14 Islandeady 3-12

    Mayo Adult League 2019 Division 3

    Sun, 19 May,

    (Round: Round 6), Swinford 2-11 Neale 2-14

    Sun, 19 May,

    (Round: Round 6), Ballyhaunis 0-11 Mayo Gaels 0-13

    Sun, 19 May,

    (Round: Round 6), Achill 0-9 Shrule/Glencorrib 0-12

  • Mayo Snr League Division 4

    Sun, 27 May,

    (Round: Round 6), Ballina Stephenites 4-17 Davitts 2-8

    Sun, 27 May,

    (Round: Round 6), Westport St Patrick's 0-0 Castlebar Mitchels Football 0-1

    Sun, 27 May,

    (Round: Round 6), Killala 1-17 Tuar Mhic Éadaigh 0-12

    Sun, 27 May,

    (Round: Round 6), Kilcommon 1-8 Knockmore 2-15

    Sun, 27 May,

    (Round: Round 6), Charlestown Sarsfields 0-0 Swinford 0-1

    Mayo Snr League Division 5

    Sun, 27 May,

    (Round: Round 6), Aghamore 0-1 Garrymore 0-0

    Sun, 27 May,

    (Round: Round 6), Kilfian 2-8 Belmullet 0-10

    Sun, 27 May,

    (Round: Round 6), Ballycroy W/O Hollymount-Carramore  -

    Sun, 27 May,

    (Round: Round 6), Ardnaree Sarsfields 0-1 Kiltimagh 0-0

    Mayo Snr League Division 6A

    Sun, 27 May,

    (Round: Round 5), Moygownagh 0-11 Kilmovee Shamrocks 0-8

    Sun, 27 May,

    (Round: Round 5), Kiltane 5-14 Knockmore 4-13

    Mayo Snr League Division 6B

    Wed, 23 May,

    (Round: Round 5), Kilmeena 2-15 Westport St Patrick's 1-8

    Sun, 27 May,

    (Round: Round 5), Bohola Moy Davitts 2-9 Burrishoole 4-16

    Sun, 27 May,

    (Round: Round 5), Mayo Gaels  -  Louisburgh W/O

     

  • Mayo Adult League 2019 Division 4

    Sat, 04 May,

    (Round: Round 1), Ardnaree Sarsfields 1-10 Kilcommon 0-9

    Sun, 05 May,

    (Round: Round 1), Ballina Stephenites W/O Ballintubber  -

     

    Division 6 B

    Sat, 04 May,

    (Round: Round 3), Knockmore 2-9 Ballaghaderreen 2-13

    Sat, 04 May,

    (Round: Round 2), Bonniconlon 0-1 Islandeady 0-0

     

    Cusack Cup

    Sat, 04 May,

    (Round: Semi Final), Westport St Patrick's 1-9 Tuar Mhic Eadaigh 0-9

    Sat, 04 May,

    (Round: Quarter Final), Tuar Mhic Eadaigh W/O Castlebar Mitchels Football  -

    Sat, 04 May,

    (Round: Semi Final), Achill W/O Kilmeena  -

     

    North Mayo Junior A Championship Group 2

    Sat, 04 May,

    (Round: Round 1), Knockmore 0-0 Ballycroy 0-0

    North Mayo Junior Championship Knockout

    Sun, 05 May,

    (Round: Quarter Final), Kilfian 0-9 Moygownagh 2-16